Art Decor
Качественные натяжные потолки
ул. Соборная 1 Петропавловская Борщаговка, Киевская обл.
096-58-58-789
050-58-58-789

096-58-58-789

Вибираємо систему кріплення натяжних стель: Гарпун або Штапик?

Для монтажу плівкових натяжних стель існує два принципово різних способу монтажу – штапіковий (клиновий) і гарпунний. Спочатку коротко розповімо про суть кожного.

Переваги багаторівневих натяжних стель

Штапіковий (клиновий) спосіб

Відразу скажемо, що європейськими стандартами такий спосіб монтажу не передбачено. Суть його полягає в тому, що натяжний полотно фіксується в багеті за допомогою штапика або клина. Тобто плівка заводиться в спеціальний паз, в який потім в розпір вставляється штапик або клин, який і забезпечує фіксацію. Тут дуже важливо, щоб була щільна посадка клина в пазах інакше надійної фіксації не забезпечити. Тому деякі умільці для надійності туди додають ще силікон або клей.

Для закладу клина в багет в останньому є знизу отвір необхідних розмірів, який після монтажу закривається декоративною заглушкою.

Такий спосіб по трудовитратах приблизно на 50-60% менше, ніж гарпунний спосіб, так як не вимагає точного крою полотна. Після закладу останнього в багет все зайве просто обрізається. Можна давати припуск хоч 10-15 см.

Гарпунний метод

Отримав свою назву по виду фіксуючого елемента, схожого на наконечник гарпуна або, для більшої наочності, рибальського гачка. Для монтажу плівкового натяжної полотна таким способом до нього по всьому периметру приварюється спеціальна стрічка, край якої має цей гарпунообразний зачіп. Багет для такого способу скоєно інший. У ньому є проріз, через яку за допомогою спеціального інструменту заводиться плівка. У багеті є спеціальний гачок, за який кріпиться зачіп полотна. Так як щілину для вставки полотна має невеликі розміри по ширині, розміри декоративної заглушки мінімальні.

Гарпунний метод вимагає дуже точного крою. Точність – до 10 мм. Якщо ви помилилися в меншу сторону, то після нагрівання плівки перед монтажем (плівка розігрівається при будь-якому способі – гарпун і штапікового), зачіп просто не дотягнеться до гачка багета. Якщо помилилися в більшу сторону, то після охолодження не забезпечить потрібної натяг полотна, і воно буде провисати. Тому об’єктивно цей спосіб складніший і дорожче. По-перше, необхідно приварити по всьому периметру стрічку з зачепом. По-друге, забезпечити точний крій – для цього використовується спеціальне обладнання і програмне забезпечення.

Так чому гарпунний метод все ж краще

Отже, гарпунний складніше і дорожче (ціни на натяжні стелі), але краще вибрати його з наступних причин:

  1. Про гарантовано забезпечує якісну установку, так як мінімізується людський фактор – необхідний крій забезпечується машиною, а після цього якось неправильно встановити полотно просто не вийде. При штапікового ж методі можна перетягнути одну і сторін (адже ніяких приладів, що регулюють натяг немає) і після охолодження вийдуть складки. Якщо на полотні буде якось малюнок або зварений шов, то вони перекосять.
  2. Штапіковий метод передбачає установку натяжної стелі назавжди. Якщо ви його демонтіруете, повторно встановити його у вас навряд чи вийде. Ви його просто не натягне, адже все зайве було обрізано. При гарпуном методі досить знову нагріти полотно, а потім зняти його з гачка. При повторному монтажі повторити все в зворотному порядку.

Саме тому ми рекомендуємо вам при виборі виконавця для монтажу натяжної стелі цікавитися, яким способом вони збираються вам його зміцнювати. Якщо штапікового – відмовляйтеся.

Деякі недобросовісні компанії, рекламуючи свою недорогу послугу з встановлення натяжної стелі, «забувають» сказати, що монтаж буде здійснюватися штапікового методом. При цьому, реально полегшуючи собі завдання на 50%, вони роблять знижку за все в 10-15%.

Залиште Ваші дані і ми зв'яжемося з вами найближчим часом


    Залиште Ваші дані і ми зв'яжемося з вами найближчим часом


      Залиште Ваші дані і ми зв'яжемося з вами найближчим часом