Art Decor
Качественные натяжные потолки
ул. Соборная 1 Петропавловская Борщаговка, Киевская обл.
096-58-58-789
050-58-58-789

096-58-58-789

Профіль для натяжної стелі – види, призначення, конструктивні особливості

Профіль для натяжної стелі

Спочатку натяжна стеля складалася тільки з двох комплектуючих – багета і полотна. З часом конструкції ускладнювалися, до них додалося підсвічування, популярними ставали стелі з різними декоративними доповненнями, гіпсокартонними вставками, багаторівневі варіанти. Але основа натяжної стелі залишилася колишньою – профіль та полотно, а всі зміни та вдосконалення відбувалися за рахунок ускладнення профілів та появи їх нових видів. Сьогодні фахівці компанії Art Decor використовують різний профіль для натяжних стель в Україні, і вибір залежить від складності конструкції та місця встановлення.

На які види діляться багети за різними критеріями

Багет – це каркас, до якого кріпиться полотно натяжної стелі. Щоб вся конструкція була надійною та виглядала бездоганно, профіль повинен виконувати основні функції: міцно фіксувати ПВХ чи тканину, даючи можливість натягнути матеріал без деформації, забезпечувати довговічність. Переваг сучасних профілів у тому, що полотно можна зняти та повторно встановити чи замінити, наприклад, якщо хочеться освіжити дизайн приміщення.

Щоб забезпечити реалізацію цих функцій, виробники розробляють нові види багетів, які успішно використовує у своїй роботі та реалізує компанія Art Decor.

Поділ на види за матеріалами

Усі профілі діляться на алюмінієві та ПВХ. Для найпопулярнішого та зручного методу кріплення полотна – гарпунного, використовується алюмінієвий профіль. Спеціальна стрічка, прикріплена по краю полотна, входить у пази багету і фіксується в них. Кріплення надійне, але на профіль діє сила натягу, тому він має бути жорстким. Чим більша сила, тим важче багет. Деякі важать 700 гр на погонний метр.

Пластиковий багет популярний при кріпленні натяжної стелі з тканини. Таке полотно менше натягується, тому фіксується у профілі досить простим способом – прищіпкою. Перевага таких багетів – їх невелика вага та гнучкість.

Види багетів за місцем кріплення

Профілі в стелях натяжних переважно кріпляться на стіну, але бувають винятки. Якщо висота приміщення ніяк не дозволяє опустити стелю ще нижче, або стіна занадто слабка, наприклад, пухка або через прокладені комунікації не можна кріпити до неї багет, використовують інший вид профілів.

За цим критерієм профілі поділяються на такі групи:

 • ☆ Стіновий – стандартний багет з висотою 3,5 см. Тобто, при його використанні стеля у приміщенні опуститись мінімум на 3,5 см, але можливо і більше. Використовується для всіх типів однорівневих конструкцій та багатоярусних стель;
 • ☆ Стельовий – кріпиться до основної стелі. Може використовуватись у невисоких приміщеннях;
 • ☆ Універсальний – може кріпитися до стелі та стіни. Рідко використовуваний профіль. Його можна застосовувати в приміщеннях зі складною геометрією та в конструкціях, де установка такого багета є більш доцільною, ніж інших профілів.

Який саме профіль встановлювати визначає спеціаліст вже на стадії оглядів та вимірів. Так як визначальними можуть виявитися відразу кілька факторів: тип полотна, використання ефектів, площа приміщення, його висота, стан несучих стін та стелі тощо. тому існує ще один критерій поділу профілі за видами.

Види профілю в залежності від дизайну стелі

Так як конструкції натяжних стель постійно ускладнюються, профілі також вдосконалюються. Тому вибирати багет варто під дизайн стелі:

 • ☆ Профіль для поділу – використовується для встановлення стель з різними зонами, наприклад з комбінацією кольору, матеріалу полотна тощо;
 • ☆ Профілі для багаторівневих стель – вони бувають декількох видів, в деяких передбачені місця для підсвічування;
 • ☆ Профілі для стель, що парять – вони також бувають декількох видів і вибираються в залежності від розташування та типу підсвічування;
 • ☆ Контурні профілі кількох видів;
 • ☆ Профіль для монтажу ліній, що парять;
 • ☆ Профіль для тіньової стелі;
 • ☆ Профіль, у якому вбудовано карниз.

Компанія Art Decor використовує у своїй роботі та пропонує купити профілі для натяжних стель усіх видів. Це дає можливість створювати найрізноманітніші, складні та прості дизайни. Незалежно від складності, всі конструкції, створені компаній Art Decor, відрізняються надійністю і мають гарантію.

Відповіді на часті запитання

✅️ Як вибрати профіль для натяжної стелі❓

Вибір профілю залежить від багатьох чинників. Наприклад, від того, яке полотно буде встановлюватися, чи передбачається можливість демонтажу з повторним монтажем, куди кріпиться профіль – на стіну або на стелю. Також варто врахувати, чи профіль використовуватиметься в однорівневій або багаторівневій стелі. Є профілі із передбаченим місцем для монтажу підсвічування. Детальнішу інформацію можна отримати від співробітників компанії Art Decor.

✅️ Для ПВХ та тканинних полотен використовують однакові профілі❓

Ні. Для ПВХ полотен профілі можуть бути розраховані різні типи кріплення, установки. Також ці багети повинні витримувати більший натяг, ніж профілі для тканинних полотен. Профілі виготовляються з різних матеріалів та можуть витримувати різне навантаження. Також потрібно враховувати крок кріплення багетів для тканинного та ПВХ полотна.

✅️ Який профіль для натяжної стелі краще: ПВХ чи алюмінієвий❓

Немає відповіді краще чи гірше певний профіль. Важливо зрозуміти, наскільки доцільно встановлювати певний вид профілів у тій чи іншій конструкції. Наприклад, на криволінійних ділянках встановити алюмінієвий профіль не вийде, але якщо навантаження на профіль велике (натяг полотна великого розміру, велика вага тканинного полотна) то пластиковий багет може не витримати. Алюмінієві профілі складніше монтувати, але вони надійніші та довговічніші. Для деяких систем кріплення підходять лише металеві профілі.

✅️ Чи потрібно підбирати колір профілю для натяжної стелі❓

Ні. Виробники і не випускають профілі різних кольорів у продажу можна побачити білі та чорні профілі, набагато рідше сірі. Профіль має конструктивну особливість – його майже не видно через полотно. А якщо навіть частина виступає, її ховають за декоративними заглушками. Як такі елементи використовують ПВХ вставки або стельові карнизи, ці елементи і варто вибирати за кольором або навіть фарбувати. Колір профілю має значення в окремих випадках.

✅️ Скільки коштують профілі для натяжної стелі❓

Ціна профілю залежить від багатьох факторів. Насамперед матеріал виготовлення. Алюмінієві профілі дорожчі, але вони надійніші і довговічніші. ПВХ багети має ширшу сферу застосування, а деяких випадках можуть використовуватися тільки ПВХ профілі. Також ціна залежить від призначення багета та його конструкції. Найдорожче коштують спеціальні профілі під підсвічування, для багаторівневих стель. Також інша ціна у розділових профілів. Всі ціни на різні види багетів для натяжної стелі можна дізнатися у каталозі компанії Art Decor.

Залиште Ваші дані і ми зв'яжемося з вами найближчим часом


  Залиште Ваші дані і ми зв'яжемося з вами найближчим часом


   Залиште Ваші дані і ми зв'яжемося з вами найближчим часом