Art Decor
Качественные натяжные потолки
ул. Соборная 1 Петропавловская Борщаговка, Киевская обл.
096-58-58-789
050-58-58-789

096-58-58-789

Чому натяжна стеля за всіма критеріями краща за гіпсокартонну стелю

Чому натяжна стеля краща за гіпсокартонну стелю

Зараз побілка або фарбування стелі, обклеювання його шпалерами – це вже ознака або поганого смаку, або сильної обмеженості в фінансах. Сучасними, найбільш популярними видами оформлення верху приміщення є натяжні, або гіпсокартонні стелі.

Який варіант краще? Давайте розумітися.

Що таке гіпсокартонна стеля

Інша його назва – підвісна стеля. На стелю приміщення кріпиться дюралевий каркас, який потім обшивається листами гіпсокартону. За потреби в таку конструкцію встановлюються різні світильники. Потім гіпсокартон обклеюють склотканиною,

щоб уникнути його потріскування, шпаклюють у місцях стику листів, ґрунтують та шліфують. Потім стеля оформляється будь-яким оздоблювальним матеріалом. Його можна пофарбувати, побілити чи обклеїти шпалерами.

Що таке натяжна стеля

Є натягнутим ПВХ або тканинним полотном, яке кріпиться по периметру приміщення до стін за допомогою алюмінієвих чи пластикових профілів.

В обох цих варіантів є кілька переваг:

 1. Не потрібна трудомістка робота з підготовки поверхні основної стелі. Якщо це «хрущовка», де перепад між плитами можуть досягати 5 см, то таку поверхню взагалі неможливо підготувати.
 2. Можливість легко сховати проводку та інші комунікації.
 3. Різноманітність варіантів. Гіпсокартон можна пофарбувати в будь-який колір, зробити багатоярусну конструкцію навіть з криволінійними елементами.

То який варіант краще? Проведемо порівняння за основними їх споживчими властивостями.

Монтаж

Однорівнева гіпсокартонна стеля без різних криволінійних елементів у стандартному приміщенні площею до 25-30 м2 встановлюється за 3-4 дні. При цьому з приміщення необхідно видалити всі меблі та інші предмети інтер’єру.

Робота супроводжується пилом та брудом, особливо у разі побілки або фарбування гіпсокартону.

Однорівнева натяжна стеля в аналогічному приміщенні встановлюється за 3-4 години, тобто в 10 разів швидше. Для його монтажу немає необхідності виносити з кімнати меблі, достатньо відсунути її від стінок на відстані одного метра.

Якщо встановлюється ПВХ натяжна стеля, необхідно з кімнати винести лише рослини і тварин, оскільки перед монтажем полотно буде нагріватися тепловою гарматою до 700С. Жодного пилу і тим більше бруду не буде. Так що однозначно за цією якістю натяжна стеля краще.

Догляд за стелею

Догляд за підвісною стелею багато в чому залежить від виду його обробки – побілка, фарбування, обклеювання шпалерами. Найбільш простий догляд у разі фарбування або обклеювання водостійкими шпалерами.

Натяжна стеля легко забирається за допомогою вологого та сухого протирання. Найбільші труднощі викличе стеля тканини через фактуру тканини, в якій може накопичуватися пил.

Але вона легко видаляється вологим прибиранням або пилососом. За цією якістю обидва варіанти приблизно рівноцінні.

Стійкість до пошкоджень

Підвісна стеля міцна і її зламати складно. Єдине – це пошкодження оздоблювального матеріалу. Прийде або підфарбувати його, або підклеїти шпалери.

ПВХ натяжна стеля боїться уколів та порізів, як і будь-яка ПВХ плівка. Тканинна стеля значно міцніша і за цією якістю не поступається гіпсокартонній стелі.

Але слід врахувати, що у разі затоплення сусідами зверху однозначно краще поводиться натяжна стеля. Натяжна стеля ПВХ при правильному монтажі взагалі не пропустить вологу в приміщення і врятує ваш інтер’єр.

А тканинна стеля затримає основну воду. Після просушки натяжне полотно можна використовувати повторно. У випадку стелі гіпсокартону вам доведеться однозначно весь гіпсокартон замінити.

Стійкість до температур

Підвісна стеля стійка, як до низьких, там і високих температур. Фактично для побутових приміщень щодо цього він не має обмежень.

ПВХ натяжну стелю можна експлуатувати в температурному діапазоні 5-450С. Тканинна стеля таких обмежень не має і може експлуатуватися при температурах від мінус 450С до +700С.

Екологічність

Гіпсокартонна стеля – це гіпс, тобто на 100% екологічний матеріал. Але є одне але. Гіпсокартон – це пористий матеріал, тому він адсорбує у собі найдрібніші частинки пилу, у тому числі і шкідливі речовини, а також хвороботворні мікроорганізми.

Натяжна стеля – це синтетичний матеріал. Але, якщо ви візьмете продукцію відомих брендів,

то вона задовольнятиме найсуворіші норми безпеки. Адже натяжні стелі дуже популярні в Європі, а там за екологією дуже стежать.

Довговічність

Залежно від виду обробки гіпсокартону, його необхідно освіжати (перефарбовувати, перебілювати або переклеювати шпалери) не рідше одного разу за п’ять-шість років.

Довговічність ПВХ натяжної стелі – 15-20 років, тканинної – 25-30 років. Як кажуть, без коментарів.

Зовнішній вигляд

Щоб там не говорили, але підвісна стеля зовні виглядає, як відмінно пофарбована, побілена або обклеєна шпалерами ідеально рівна стеля. У натяжної стелі варіантів значно більше:

 • ☆ різноманітність фактур – матова, глянсова, сатинова, під велюр, шкіру, дерево, металік і т.д.;
 • колірні рішення – за кількістю варіантів підвісна і натяжна стеля не поступаються один одному, але слід розуміти, що якість фарбування, виконаного в заводських умовах буде вищою, ніж ручним способом в умовах ремонту;
 • ☆ різноманітність конструкцій: ширяючі стелі, ширяючі лінії, тіньові стелі, apply стелі, 3D стелі, стелі, що світяться, стеля «Зоряне небо» – все це за допомогою гіпсокартону не створити;
 • ☆ фотодрук – для підвісної стелі вона можлива у вигляді обклеювання фотошпалерами з відповідним зовнішнім виглядом, у натяжних стель якісно незрівнянно вище,
 • ☆ у ряді випадків малюнок буде невідмінним від картини, намальованої на полотні.

Ціна

Чомусь існує думка, що підвісні стелі дешевші за натяжні, а останні можуть собі дозволити лише заможні люди. Таке було лише з появою натяжних стель у нашій країні. Нині картина кардинально змінилася. Ми покажемо це на наочному прикладі.

Порівняємо вартість встановлення натяжної та підвісної стелі у стандартній кімнаті розміром 4х5 м. Ціни на матеріали для підвісної стелі взяті з прайсу відомої української мережі будівельних гіпермаркетів.

Підвісна стеля:

 • ☆ використовувався популярний профіль CD 60, що несе, з кроком 40 см;
 • ☆ кріпильні шурупи з кроком 20 см;
 • ☆ заклеювання гіпсокартоном;
 • ☆ шпаклівка;
 • ☆ ґрунтовка;
 • ☆ фарбування.

Для зручності дані зведено до таблиці.

Підвісна стеля площею 20 м2Необхідна кількістьЦіна за одиницю, грнВартість, грн
Матеріали:   
Гіпсокартон стельовий 2500х1200х9,520 м230600
профіль CD 6075 м. пог.201500
профіль UD 2720 м. пог.12240
З’єднувач для профілю CD 60135 шт.4540
Підвіс П-подібний68 шт.2,5170
Дюбель 6х40200 шт.0,5100
Шуруп 3,5х25475 шт.0,295
Саморіз 3,5х51800,1527
Сітка серпянка25 м.пог.1,562,5
Шпаклівка для швів Knauf7 кг40280
Шпаклівка фінішна Knauf25 кг8200
Грунтовка Ceresit7 л.30210
Наждак7 шт.1070
Склополотно Caparol20 м213260
Клій для стклаполотна6 кг.150900
Фарба Feidal Innenlatex Matt10 л.170 1700
Праця:   
Монтаж гіпсокартону20 м23206400
Поклейка стеклохолста20 м21202400
Шпаклівка 2 раза20 м21803600
Грунтівка20 м235700
Фарбування 2 раза20 м21503000
Разом  23054,5
Ціна 1 м2  1153

Тепер порівняємо це із вартістю 1 м2 натяжної стелі різних варіантів, що пропонує компанія ArtDecor:

Вид натяжного полотнаЦіна за 1 м2
ПВХ натяжні стелі сатин, глянець, матвід 235
Тіньова ПВХ натяжна стелявід 370
Безщілинна ПВХ натяжна стелявід 450
ПВХ стеля «Ширяючі лінії»від 1000
ПВХ ширяюча натяжна стелявід 350
Тканинні натяжні стелі (DESCOR та CLIPSO)від 800
ПВХ натяжні стелі з фотодрукомвід 800
ПВХ натяжні стелі, що світятьсявід 750
Багаторівневі натяжні стелівід 900
Apply натяжні стелівід 600
3D натяжні стелівід 1370

З цих цифр випливає що звичайна однорівнева підвісна стеля порівняємо за ціною з 3D або Double Vision натяжною стелею (об’ємний малюнок на всю площу стелі) і майже в 1,5 рази дорожче за тканинну натяжну стелю. Але і тканинний, і Double Vision натяжні стелі, втім, як і ширяючі, тіньові, світлові, Apply і т.д. на вигляд набагато цікавіше, ефектніше, ніж підвісна стеля.

Висновки

 1. За багатьма експлуатаційними якостями (довговічності, стійкості до затоплення тощо) натяжна стеля або перевершує підвісну або порівняємо з нею.
 2. Натяжну стелю в 10 разів швидше встановлювати, ніж підвісну. І монтаж набагато зручніший для замовника,
 3. тому що не супроводжується пилом та брудом.
 4. У натяжної стелі значно більше красивих ефектних варіантів (ширяючий, тіньовий, Apply і т.д.) оформлення.
 5. Стандартний варіант натяжної стелі в 4 рази дешевше стандартної підвісної стелі.

В даний час оптимальним варіантом оформлення верху приміщення є встановлення натяжної стелі. Ви отримаєте нічим не гірший вигляд, ніж у підвісної стелі, але витратите в 4 рази менше коштів і в 10 разів менше часу. А за тією ціною, яку ви витратите на стандартну підвісну стелю, за допомогою натяжної стелі ви зможете отримати справжню пишність над головою. На нашу думку, вибір є очевидним.

Залиште Ваші дані і ми зв'яжемося з вами найближчим часом


  Залиште Ваші дані і ми зв'яжемося з вами найближчим часом


   Залиште Ваші дані і ми зв'яжемося з вами найближчим часом