Art Decor
Качественные натяжные потолки
ул. Соборная 1 Петропавловская Борщаговка, Киевская обл.
096-58-58-789
050-58-58-789

096-58-58-789

Платформи (закладні) для натяжних стель в Україні

Платформи (закладні) для натяжних стель

Натяжні стелі мають масу переваг, одна з яких – різноманітність варіантів освітлення. Найчастіше в цьому виді декорування стелі використовуються точкові світильники та люстри. Є й інші можливості, але вони відносяться до більш складних і дорогих ефектів, таких як зоряне небо. Якщо йдеться про стандартне точкове освітлення або люстри, то для закріплення приладів потрібно використовувати спеціальні комплектуючі. Які платформи (закладні) для натяжних стель в Україні використовуються, як їх правильно вибирати та монтувати розкажуть фахівці компанії Art Decor.

Що таке закладна або платформа для освітлювального приладу для натяжної стелі

Це спеціальна деталь, яка є основою для світильника. Ні ПВХ, ні тканина не дозволяють кріпити світильники безпосередньо до полотна. Полотно – це натягнута мембрана, і будь-який сторонній предмет його внутрішньої поверхні видно знизу. Щоб світильники виглядали естетично навіть при вимкненому освітленні й використовують платформи. Вони кріпляться до чорнової стелі і «тримають» світильник у висячому положенні, тому полотно виглядає ідеально рівним.

Ще одне призначення платформи – відведення зайвого тепла, що виділяється під час роботи освітлювального приладу. Нагрівання небезпечне як для ПВХ, так тканинного полотна.

Закладні можна використовувати не тільки для освітлювальних приладів. Однією з останніх модних тенденцій в інтер’єрному дизайні є карнизи, заховані в натяжній стелі. Виглядають штори, які струмують прямо зі стелі, дуже ефектно, але для встановлення такого карниза також потрібно використовувати спеціальні платформи.

Дуже важливо правильно підібрати платформу для кріплення люстри. Вона повинна витримувати вагу конструкції і при цьому не виступати і не бути помітною знизу. Для люстр існують спеціальні посилені хрестоподібні платформи, які намагаються використати досвідчені майстри.

Види закладних під світильники для натяжної стелі

Платформа є конусом з отвором у верхній точці. Конуси бувають різні, і підбирати їх варто, спираючись на діаметр світильника. За цим критерієм закладні діляться на 2 типи:

 1. Універсальні – це конуси з мінімальним отвором у верхній точці. По всій висоті розташовані жолобки. За цими заглибленнями можна відрізати частину платформи, щоб отриманий отвір максимально підходив під діаметр світильника;
 2. Стандартні – це платформи із стандартним діаметром отвору. Закладні можуть бути в діаметрі від 5 до 30 см. коштують такі платформи дешевше, але і працювати з ним складніше, оскільки світильник повинен ідеально входити в отвір платформи. Якщо він трохи більший або менший, нічого виправити вже не вийде.

Найчастіше у роботі фахівці використовують круглі платформи під світильники, але є й квадратні моделі для освітлювальних приладів такої ж форми. Компанія Art Decor підбирає закладні для встановлення освітлення за кількома критеріями.

Критерії вибору закладної під світильник для натяжної стелі

Найважливіший критерій – це розмір. Краще, звичайно, вибирати універсальні платформи. Вони дорожчі, але й дають більше можливостей. Якщо прилад перегорів або вийшов з ладу або з якоїсь іншої причини вимагає заміни, використовувати більший або менший діаметр діаметром світильник зі стандартним типом платформи не вийде. В універсальній можна взяти прилад більшого діаметра та просто підігнати під нього отвір у платформі.

Якість матеріалу – це один важливий критерій вибору. Потрібно пам’ятати, що платформа постійно контактує з приладом, який нагрівається, тому пластик, з якого вона виготовлена, повинен мати такі властивості:

 • ☆ Стійкість до дії високих температур;
 • ☆ Висока температура плавлення;
 • ☆ Стійкість до механічних пошкоджень;
 • ☆ Не повинен проводити електрику;
 • ☆ При нагріванні не слід виділяти шкідливі речовини, сторонні запахи.

Такі закладні дорожчі, але професіонали використовують лише їх. Компанія Art Decor дає гарантії на всі свої роботи та на встановлення освітлення в тому числі. Тому фахівці ніколи не використовують дешеві аналоги, оскільки вони неякісні та недовговічні.

У встановленні натяжної стелі немає несуттєвих деталей. Тільки бездоганний підбір комплектуючих і грамотна робота можуть гарантувати, що натяжна стеля буде виглядати так, як на те чекають клієнти і справляти враження на їх гостей.

Відповіді на часті запитання

✅️ Як кріпляться платформи (закладні) для світильників для натяжної стелі❓

Платформи кріпляться до основної стелі на спеціальних підвісах шурупами або дюбелями. Підвіси потрібні для того, щоб можна було відрегулювати висоту посадки світильника. Навіть якщо стеля здається ідеально рівною, це не означає, що в ній немає перепаду висоти. А у старих будинках він є обов’язково. Тому платформи спочатку встановлюють, а потім вирівнюють їх за допомогою стиснення та розтягування підвісів під натягнуту монтажну мотузку. Так світильники будуть виглядати ідеально, на рівній поверхні натягнутого полотна.

✅️ Чи можна використовувати саморобні платформи під світильники у натяжній стелі❓

Наша компанія зіштовхувалася з умільцями, які кріпили світильники на платформи, що вирізали з фанери. Клієнти таких доморощених майстрів викликали наших спеціалістів ремонтувати чи перетягувати полотно, яке порвалося про гострі кути такої «закладної». Ще гірше, коли платформи роблять з першого-ліпшого пластику. Тут наслідки можуть бути ще гіршими, аж до займання або отруєння токсичними речовинами, які виділяє матеріал при нагріванні. Не варто експериментувати, краще купити готові платформи від перевірених виробників.

✅️ Які закладні кращі – універсальні чи стандартні❓

Дивлячись для яких цілей. Якщо потрібно заощадити та використовуються популярний діаметр світильника, то можна використовувати стандартні заставні. Якщо ж не вдасться при заміні знайти такий самий прилад, то закладні все одно доведеться поміняти на універсальні, тому що до стандартних платформ будь-який світильник не увійде. Тому краще одразу заплатити трохи дорожче, купити універсальні платформи від надійного виробника та уникнути проблем у майбутньому.

✅️ Як вибрати платформу під люстру для натяжної стелі❓

Вибір платформи залежить від типу, розміру та ваги світильника. Чим важче люстра, тим надійнішою має бути платформа. У цьому випадку платформа відіграє роль не так посадкового місця, щоб світильник був виставлений врівень з полотном, скільки додаткового кріплення. Якщо люстра пристельова, то рівень її кріплення теж потрібно регулювати і заставною.

✅️ Чи потрібно використовувати з платформою термокольця❓

Термокільця не мають відношення до кріпильних елементів світильника. Вони використовуються виключно для захисту полотна від розривів по краю отвору та від плавлення. Платформа – це частина системи кріплення, яка стосується тільки світильника, але не самої конструкції натяжної стелі. Тому використання в системі освітлення для натяжних стель та закладних та протекторних елементів для полотна обов’язково.

Залиште Ваші дані і ми зв'яжемося з вами найближчим часом


  Залиште Ваші дані і ми зв'яжемося з вами найближчим часом


   Залиште Ваші дані і ми зв'яжемося з вами найближчим часом