Розглянемо відмінності цих двох типів натяжних стель.
У плівкових натяжних полотнах використовується плівка ПВХ товщиною 15-35 мкм. За допомогою різних технологій їй можуть надати кілька фактур. Полотна бувають:
Тканинні полотна виконані з певним чином переплетених поліестерових волокон, просочених спеціальним складом. На відміну від плівки ПВХ вони мають багатошарову конструкцію (наприклад, в полотнах Cerutti може бути до 5 шарів). Фактура у них тільки одна – матова.
Плівкові полотна мають близько 250 різних кольорів. Їх колеги з тканини таким розмаїттям похвалитися не можуть. На ринку пропонується не більше 10 кольорів, в основному пастельних тонів.
Тканина і плівка ПВХ дозволяють наносити малюнок за допомогою фотодруку. Але, крім того, на тканини можна малюнки робити вручну за допомогою акрилових фарб.
Полотна з плівки ПВХ можна зварити між собою. Утворюється міцний зварний шов товщиною 0,8 мм. Завдяки цій властивості такі натяжні стелі можна встановлювати в приміщеннях необмеженої ширини. Тканинні полотна між собою не з’єднуються. Максимальна їх ширина на сьогоднішній час 510 см. Якщо приміщення має велику ширину необхідно встановлювати проміжний багет.
Завдяки переплетеним волокнам, тканинне полотно набагато міцніше плівки ПВХ. Його не можна, як останню, випадково проколоти, розрізати. Хоча плівкові натяжні стелі витримують навантаження до 100-120 кг/м2, тобто можуть затримати значний обсяг води при затопленні зверху. Висока міцність тканини зумовила і великий термін експлуатації тканинних натяжних стель – 25-30 років. Термін служби плівкових полотен – 10-15 років.
Плівку ПВХ дозволено експлуатувати при температурі вище + 50С. В іншому випадку вона може просто луснути під дією власного натягу. Тканинні стелі можна експлуатувати при температурах до мінус 450С.
Плівкові полотна вологи не бояться. Їх можна встановлювати в будь-яких вологих приміщеннях – ваннах, басейнах і т.д. На них не утворюється грибок, цвіль. У тканинних полотен тільки деякі види не бояться вологи – спеціально створені для установки в басейнах.
При установці плівкових натяжних полотен їх обов’язково попередньо нагрівають до температури 60-700С. Роблять це за допомогою теплових гармат. Для їх роботи в житлових будинках використовується природний газ, який зберігається в балонах. Все це ускладнює монтаж і підвищує пожежну небезпеку. Для тканинних полотен нагрів не потрібно.
Плівкові полотна мінімум в 2-3 рази дешевше тканинних. Тому саме вони набули найбільшого поширення. До того ж у них більше варіантів колірних рішень, фактур. Тканинні натяжні стелі встановлюють в квартирах і будинках з дорогим інтер’єром, з просторими і високими приміщеннями. В таких умовах проявляється їх аристократичний зовнішній вигляд.
Якщо ви хочете встановити натяжну стелю, але вагаєтесь, яку саме вибрати – плівкову або тканинну, зверніться за консультацією до наших фахівців. Виходячи з ваших побажань, вимог, об’єктивних характеристик приміщення, вони запропонують оптимальний варіант і якісно втілять його в життя.