Стійкість до вологи та інші вимоги натяжних стель у ванній (санвузол)
Крім стійкості до вологи є й інші вимоги::
Конденсат, який випадає на стелі, це не дистильована вода. Він містить різні солі, а також бруд, яка потрапляє в воду, коли ми миємося. Тому простота догляду дуже важлива. Ідеально – протер стелю вологою ганчіркою і забув на місяць, інший.
Підвищена температура і вологість інтенсифікують процеси виділення з матеріалу обробки стелі різних речовин. Тому дуже бажано, щоб і в цьому випадку ніяких шкідливих випарів не було.
-
- ☆ Стійкість к утворенню цвілі.
У ванній підвищена вологість і температура. Ідеальні умови для розмноження цвілі.
Практичність – це добре. Але стеля повинна ще й радувати око. Тим більше у ванній, яка для багатьох часто стає і кімнатної для релаксу. Лежиш собі в теплій воді, дивишся в стелю і відпочиваєш душею і тілом.
Тепер, виходячи з цих вимог: стійкість до вологи, простота догляду, екологічна безпека і естетичність розглянемо можливі варіанти оздоблення стелі.
Яку стелю зробити у ванній кімнаті?
Штукатурка і побілка
Раніше це був найпоширеніший варіант. Поштукатурив, побілив, вийшло акуратно, чисто. Невибагливо, просто? Зате дешево! Тепер докладніше розглянемо плюси і мінуси такої стелі.
Плюси:
- Практично завжди це найдоступніший варіант. Практично – тому що є випадки, коли його вартість істотно зростає. Але це ми розглянемо в мінусах.
- Можливість ще заощадити і на тому, що все зробити своїми руками. Високої кваліфікації така робота не вимагає.
- До складу побілки і штукатурки входить вапно – чудовий антисептик, тому від цвілі ви застраховані.
Мінуси:
- Самий убогий з точки зору естетики варіант. Повна відсутність простору для будь-якого дизайну.
- Маленький термін експлуатації. Побілка швидко жовтіє і вже на наступний рік її необхідно оновлювати. Так, що якщо врахувати витрати на експлуатацію, цей варіант вже не здаватиметься таким привабливим з фінансової точки зору.
- У разі усадки будинку на такій стелі обов’язково підуть тріщини. Вапно – це дуже крихкий матеріал.
- При прямому попаданні води на стелі залишаться розводи.
- У разі великих нерівностей знадобиться багато зусиль і матеріалів, щоб стелю вирівняти. Вартість такої обробки різко зросте.
Водоемульсійна фарба
Від попереднього варіанту відрізняється тим, що замість побілки штукатурка покривається водоемульсійною фарбою. І це дозволяє такому покриттю придбати ряд позитивних якостей. Але, про все по порядку.
Плюси:
- Доступна ціна. У порівнянні з першим варіантом його вартість зросте незначно.
- Довговічність. На відміну від побілки водоемульсійна фарба служить в середньому п’ять років. Тому, з огляду на п.1 і експлуатаційні витрати, цей варіант самий бюджетний.
- Можливість різноманітності. На відміну від побілки водоемульсійна фарба випускається в різних кольорах, які до того ж ще можна і змішувати. А зробите трафарет, то зможете нанести який-небудь малюнок. Так що можна створити цілком респектабельну обробку.
- Можливість все зробити своїми руками, ще більше заощадивши на ремонті.
Мінуси:
- При високій вологості водоемульсійна фарба швидко вицвітає. Особливо, якщо має місце пряме попадання води.
- Існує небезпека виникнення цвілі, тому при фарбуванні необхідно додавати антибактерицидні препарати.
- Можливе виникнення плям при відсутності гарної вентиляції.
- При нерівному стелі знадобиться багато зусиль, часу і витрат, щоб його вирівняти.
- У будь-якому випадку така обробка буде виглядати бюджетно, навіть з психологічної точки зору.
Вологостійкі шпалери
Порівняно недавно це був ще досить популярний варіант. Його потіснили більш сучасні обробки. Що ж, розглянемо його плюси і мінуси.
Плюси:
- Цей варіант дорожче, ніж попередні два, але теж не відрізняється високою вартістю.
- Велика розмаїтість шпалер дозволяє створити гарний гармонійний дизайн.
- При правильній склеювання та експлуатації, термін служби шпалер близько 5 років.
Мінуси:
- При неякісних шпалерах термін служби різко зменшиться і вже через короткий термін експлуатації вони втратить привабливий вигляд.
- Необхідно ретельно підготувати стелю до поклейки. У разі великих нерівностей це зажадає високих витрат. І поклеїти шпалери одному проблематично. Необхідний помічник.
- При відсутності нормальної вентиляції існує ризик, що шпалери відклеяться навіть в разі повного дотримання технології поклейки.
- Є ризик утворення цвілі і грибів.
Обшивка пластиком
Популярний варіант, який поєднує в собі функціональність, привабливий зовнішній вигляд і порівняльну доступність. Для нього використовуються панелі ПВХ, які кріпляться до стелі через алюмінієві профілі (дерево в даному випадку не підійде через високу вологість в приміщенні).
Плюси:
- Привабливий зовнішній вигляд. Велика розмаїтість варіантів.
- Велика довговічність. Панелі ПВХ, не втрачаючи своєї зовнішньої привабливості, можуть служити 10-17 років. А алюмінієвий профіль взагалі практично вічний.
- Простота ремонту та оновлення. Зняв один лист ПВХ і замінив іншим.
- Пластик не боїться вологи і спокійно переносить прямий контакт з водою. Навіть струмінь води, який прямо в нього б’є, з ним нічого не зробить.
- Не вимагає великої підготовки стелі навіть в разі сильних нерівностей.
- Простота догляду. Весь бруд без проблем можна змити вологою ганчіркою.
Мінуси:
- У ванну необхідно ставити дорогий пластик. Дешеві панелі можуть деформуватися від впливу пари. Теж саме можна сказати про екологічність. Недорогі листи ПВХ почнуть «газіть».
- При відсутності вентиляції в ніші між стелею і панелями ПВХ буде утворюватися волога, що призведе до появи цвілі.
- Більш складний монтаж. Необхідно мати певні навички, щоб його зробити самостійно.
Плитка
Досить популярний варіант, який конкурує з іншими сучасними варіантами обробки стелі у ванній. Розглянемо його плюси і мінуси.
Плюси:
- Естетично привабливий зовнішній вигляд. Величезне число варіантів обробки – за кольором, фактурою, розміром плитки.
- Висока довговічність. Якщо плитка правильно покладена, вона може служити десятиліттями.
- Простота догляду. Така ж, як і у попереднього варіанту. Досить стелю просто витерти вологою ганчіркою.
- Не боїться вологи, пара, прямого контакту з водою. Навіть в разі затоплення зверху плитка не відпаде (але воду пропустить).
Мінуси:
- Складність монтажу. Потрібен високий професіоналізм. Уявіть, що буде, якщо плитка відвалиться. Добре, якщо вас в цей момент не буде в ванній.
- Трудомісткість підготовки стелі, особливо в разі великих нерівностей.
- На стиках плиток конденсується волога і там може утворитися цвіль.
- Стики плиток вицвітають і вимагають періодичного оновлення.
Натяжна стеля
В даний час найбільш модний і сучасний варіант обробки потоку ванній. Його суть полягає в тому, що по периметру приміщення встановлюються багети, до яких кріпиться натяжне полотно. Завдяки багатьом перевагам, така конструкція швидко завоювала визнання у всьому світі.
Розглянемо її плюси і мінуси:
Плюси:
- Стійкість до вологи і прямого контакту з водою. Для цього необхідно використовувати плівкові натяжні полотна або спеціальні тканинні.
- Гарантія того, що вас не заллє сусіди зверху. Це ексклюзивне перевага, якої немає в жодного іншого варіанту обробки. І ця перевага дуже важливо, так як найбільше «топиться» саме ці приміщення. Сусіди зверху забули, що набирали воду в ванну, спав шланг для відкачування води пральної машини, дала тріщину через постійний перепад температур труба зливу води з ванни. І все, вас заливає! Але ні! У вас же натяжна стеля. Але тільки не багаторівнева! В цьому випадку, в силу специфіки її конструкції і використання гіпсокартону, герметичності домогтися не вийде. Тому не створюйте в ванних кімнатах багаторівневих натяжних стель. Так, до того ж, вони надмірно захарастять і так невеликий простір. Додамо, що для створення герметичності необхідно використовувати плівкові полотна.
- Виразність. Погодьтеся, блискуча глянцева стеля, та ще з фотодруком з відповідним сюжетом, це чудово. Глянець візуально розширить простір, наповнить його додатковим світлом. А малюнок підніме вам настрій. Тільки пам’ятайте, не використовуйте полотно з малюнком, виконаним сольвентними чорнилом. Воно не стійке до води. Та й трохи токсичне. Коли все ваше тіло контактує з водою і випарами, це погано. Можна, до речі, зробити натяжну стелю «Зоряне небо». Тоді ви отримаєте дуже переконливу ілюзію романтичного купання в морі вночі.
- Взагалі не вимагає підготовки стелі.
- Швидкість монтажу, відсутність брудних і мокрих робіт.
- Простота догляду (в разі плівкових покриттів). Протерли вологою ганчіркою і все.
- Довговічність. Звичайні плівкові натяжні стелі служать 10-17 і більше років. А тканинні стелі ще більше – до 35 років! І при цьому не втрачають своєї привабливості.
Мінуси:
- Монтаж можуть вести тільки професійні бригади. Якість монтажу також визначить герметичність натяжної стелі.
- Екологічна безпека гарантована тільки в разі використання якісних натяжних полотен від відомих брендів.
- Порівняно висока вартість.
Висновки
- Використання штукатурених побілених або пофарбованих стель у ванній кімнаті – це кам’яний вік. На такий варіант можна погодитися лише за крайньої обмеженості у фінансах.
- Обробка за допомогою миючих шпалер або панелей ПВХ можлива. І можна досягти непоганих результатів у плані зовнішнього вигляду. Але це вже не модно і якщо ви хочете мати дійсно виразне приміщення, ці варіанти вам не підходять.
- Для тих, хто прагне йти в ногу з модою, хто хоче мати сучасну, з чудовим зовнішнім виглядом обробку, кращий варіант – натяжна стеля. Він практичний, надійний і дозволяє гармонійно вписатися в будь-який дизайн. А наявність величезного числа варіантів (за кольором, фактурі і т.д.) дозволить отримати ексклюзивну стелю в точній відповідності з вашим смаком.
Зацікавила натяжна стеля для ванної (санвузли)? Звертайтеся в компанію “Art Decor“.