Натяжні стелі на мансарді
Останнім часом при обробці мансард стали часто використовувати натяжні стелі. Таке рішення має ряд переваг:
- Можна дуже красиво оформити простір, що властиво натяжної стелі.
- Натяжна конструкція з ПВХ плівки надійно захистить будинок від протікання (протікання води через дах не така вже й велика рідкість для приватних будинків).
- Простота прибирання – мансарда, як правило, має підвищений рівень пилу, який в основному осідає на стелі. Будь-які натяжні полотна проходять антистатичну обробку, завдяки яким на них дуже мало осідає бруду. А якщо це плівкове полотно, то його легко і почистити.
- Практично не потрібно яка-небудь доопрацювання даху – тільки, щоб встановити кілька багетів для закріплення полотна.
Види натяжних стель на мансарді
Схему натяжна конструкції вибирають, виходячи з конструкції самого даху. Існують наступні варіанти:
- Однорівневі – найпростіше рішення. Полотно натягається паралельно підлозі на певній висоті.
- Багаторівневі – полотна частково повторюють контур покрівлі, тобто частина з них не буде паралельна підлозі. Можна сказати, що в даному випадку натяжні конструкції частково є обробкою стін.
- Арочні – гранична форма багаторівневої стелі, коли полотно представляє єдину криволінійну поверхню.
- Купольні – натяжна стеля нагадує купол.
Для створення натяжних стель на мансарді використовуються різні види профілів:
- ☆ стандартні прямі;
- ☆ розділові – для створення переходів між полотнами різних рівнів;
- ☆ безщелеві – для з’єднання без зазорів полотен з різних рівнів;
- ☆ кутові – для обходу балок і крокв;
- ☆ криволінійні – мають надрізи, завдяки яким цим профілям можна надати саму хитромудру форму;
- ☆ гнучкі – дозволяють створювати арочні або купольні натяжні стелі.
Матеріалом для виготовлення профілів служить алюміній або пластик. У разі гнучких профілів тільки пластик.
Матеріал натяжних стель на мансарді
Найбільш практичні і доступні плівкові натяжні стелі. Вони легко миються, дозволяють без проблем створити герметичну конструкцію. Різноманітність кольорів і фактур дозволяє точно втілити побажання замовника і вписати конструкцію в любий інтер’єр. Але є два істотних заперечення проти такого рішення:
- Якщо взимку будинок і мансарда не житлова, тобто приміщення не опалюються, то плівкові стелі використовувати не можна, при мінусових температурах вони можуть потріскатися.
- Мансарда в більшості випадків передбачає низькі стелі, безліч кутів і взагалі деяку обмеженість. У цих умовах дуже легко пошкодити полотно з ПВХ плівки, яка боїться гострих предметів.
Всіх цих недоліків позбавлена тканинна натяжна стеля, яка має високу міцність, її неможливо випадково пошкодити гострим предметом і він допускає експлуатацію при мінус 400С. При цьому існують водо- і брудовідштовхуючи тканини, наприклад з серії Кліпси-Антівлага, які герметичні, не бояться вологи і допускають вологе прибирання.
Освітлення
Особливістю мансарди є досить сильний перепад температур взимку і влітку внаслідок її недостатньої теплоізоляції. Тобто взимку там холодно, а влітку спекотно. Тому розумним буде використання двох типів світильників – звичайних ламп розжарювання взимку і LED світильників влітку. Тільки пам’ятайте, що безпосередньо поруч з полотном лампи розжарювання встановлювати не можна, особливо, якщо це плівка. Кращий варіант – на стінах, на відстані 20-30 см до натяжної стелі.